Auta z Anglie

Pokud se zájemce rozhodne v současné době pro nákup automobilu, má několik možností, jak jej získat. Může se obrátit na prodejní místa v České republice jako jsou autobazary a autosalony, hledat vůz prostřednictvím internetu, nebo zkusit najít vhodný vůz zabavený z leasingu nebo jiné exekuce. Pokud nenalezne to, co hledal, může se zájemce o koupi automobilu orientovat na zahraniční trh.

K nákupu automobilů ze zahraničí se přiklánějí čeští motoristé v současné době hlavně v případech, kdy nemohou na českém trhu nalézt, to co hledají, případně za cenu jakou očekávají. U ojetých automobilů konkrétně z Anglie je ještě ta výhoda, že nejsou poškozena či opotřebována solí a chemickými přípravky, které se u nás používají během zim. Hlavní nevýhodou, která jistě mnoho řidičů od koupi vozu z Anglie odradí, a kterou je nutno si dobře uvědomit, je opačná orientace jízdy v Anglii, a tak i postavení volantu na místě spolujezdce.

Vzhledem ke vzdálenosti a administrativním obtížím s koupí vozu je pro individuálního zájemce o automobil z Anglie více než výhodné obrátit se na specializované firmy na dovoz těchto automobilů. Lze je velice snadno nelézt ve velkém množství prostřednictvím internetu, inzerce, nebo je možné se obrátit na ověřený autosalon, či autobazar.

Vzhledem k tomu, že již skoro všechny společnosti vyžadují jistinu v podobě části ceny automobilu (většinou okolo 50%), je dobré si konkrétní společnost, na kterou se motorista obrací, ověřit. Je možné se spolehnout na zkušenosti známých, vyhledat recenze na internetu a podobně.

Další příspěvek Auta z exekuce ze stejné kategorie. Další informační článek - Zabavená auta na prodej.

Novinky