Auta ze Švýcarska

Pokud se člověk v dnešní době rozhodne pro koupi zánovního vozu, má hned několik možností. Může se klasicky obrátit na tuzemské autobazary, zúčastnit se například aukce zabavených vozů v exekuci, nebo hledat v inzerátech konkrétních fyzických osob.

Pokud ovšem žádným způsobem nenalezne takový automobil, jaký by si představoval, nebo kvalita vozu a jeho stav nekoresponduje s jeho cenou, pak se může začít „rozhlížet“ i v zahraničí. Zde jsou automobily v autobazarech často levnější než u nás a ve většině případů zachovalejší než ve většině českých autobazarů. Pokud se zaměříme na jednotlivé země, pak se může kupující orientovat na Německo, Francii, Itálii, Anglii, USA i další, mezi významné země odkud jsou dováženy automobily patří v neposlední řadě také Švýcarsko. Dovoz automobilů z této země má svá specifika.

Mezi klady jistě patří zachovalost vozů, horší je to již s výslednou cenou automobilu pro kupujícího v České republice. Tuto cenu navyšuje z velké části vzdálenost, kterou je nutno pro dovezení automobilu překonat a která není nikterak zanedbatelná. Také fakt, že Švýcarsko není součástí Evropské unie, koupi vozu znesnadňuje a prodražuje. Je totiž nutno zaplatit clo a dvacetiprocentní dph.

Vzhledem k byrokratické komplikovanosti i již zmíněné vzdálenosti, je proto zájemce o koupi tedy výhodnější obrátit se se svým požadavkem na firmu na dovozy automobilů z této lokality specializovanou, nebo si případně vybrat z aktuální nabídky již přivezených vozů. V tomto případě je ale nutné pečlivě vybírat konkrétní společnost, jelikož se plně odevzdává „do jejich rukou“ jak v ohledu serióznosti jako takové, tak v otázce ověření stavu vozidla s inzerovaným a podobně.

Už jste přečetli článek Dovoz aut z Francie, který má podobné zaměření? Další informační článek - Dovoz aut z Itálie.

Novinky