Dovoz aut z Francie

V současnosti má zájemce o koupi automobilu hned několik možností, jak automobil pořídit, které přinášejí svá pro a proti. V první řadě se běžný motorista obrací na specializované autosalony, nebo v případě, že se orientuje na koupi automobilu již používaného, na autobazary. Pokud zde nenalezne to, co hledal, případně cena neodpovídá kvalitě a stavu vozu (jak tomu jistě často je), má možnost obrátit se na individuální inzerci a vůz svých snů se pokusit nalézt tam. Ani tato varianta však mnohokrát náročnějšího zájemce neuspokojí a hledá dále.

Má totiž možnost, přiklonit se k variantě dovozu automobilu ze zahraničí. Tento způsob pořízení vozu bývá často nejvýhodnější ( a to nejen proto, že zde konečně může nalézt to, co chtěl). Automobily v zahraničních autobazarech jsou často v lepším stavu, s lepším vybavením a naopak nižší cenou než je tomu u autobazarů tuzemských. Pokud se pro tuto variantu kupující rozhodně má na výběr z mnoha zemí, odkud si může nechat auto přivézt specializovanou firmou, nebo se pro něj sám vypravit. Pokud se zaměříme konkrétně na Francii, pak dovoz vozů z této země lze přirovnat k dovozu vozů z Německa.

Je o trochu dále než zmíněné Německo, avšak stále relativně dosti blízko, aby se dovoz automobilu vyplatil. Také fakt, že je Francie součástí Evropské Unie mnohé usnadňuje. Není potřeba vyřizovat a platit clo, ani dph.

Stejně jako v dalších zemích jsou zde vozy lépe vybaveny, v lepším stavu a často výrazně levnější než u nás. Výhodou také je, že pokud si nevybere zájemce o koupi z vozů již přivezených, nemusí dávat firmě plnou moc a důvěřovat jejím zaměstnancům při převzetí vozidla, ale (vzhledem k dostupné vzdálenosti) může se přidat a převzetí se zúčastnit s tím, že na místě rovnou své nové auto sám zaplatí.

Další příspěvek Dovoz aut z Itálie ze stejné kategorie. Další informační článek - Dovoz aut z Usa.

Novinky