Dovoz aut z Itálie

Dovoz aut z Itálie

V dnešní době má zájemce o koupi automobilu hned několik možností, které přinášejí svá pro a proti. V první řadě se běžný motorista obrací na specializované autosalony, nebo v případě, že se orientuje na koupi automobilu již používaného, na autobazary.

Pokud zde nenalezne co hledal, případně cena neodpovídá kvalitě a stavu vozu (jak tomu jistě často je) má možnost obrátit se na individuální inzerci a vůz svých snů se pokusit nalézt tam. Ani tato varianta však mnohokrát náročnějšího zájemce neuspokojí a hledá dále. Má totiž možnost, přiklonit se k možnosti dovozu automobilu ze zahraničí.

Tato varianta bývá často nejvýhodnější ( a to nejen proto, že zde konečně může nalézt to, co chtěl). Automobily v zahraničních autobazarech jsou často v lepším stavu, s lepším vybavením a naopak nižší cenou než je tomu u autobazarů tuzemských. Pokud se pro tuto variantu kupující rozhodně má na výběr z mnoha zemí, odkud si může nechat auto přivézt specializovanou firmou, nebo se pro něj sám vypravit.

Pokud se zaměříme na možnost dovozu automobilů z Itálie, pak můžeme tamější trh doporučit hlavně zájemcům o kabriolety či sportovní vozy. Právě ty jsou v Itálii nepoměrně levnější, než je tomu u nás. Pokud se kupující rozhodne pro koupi vozu osobně, je dobré vyhledat si vůz v konkrétním autobazaru (většina jich již má internetové stránky).

Dobré také je, vytipovat si vozů více, aby se nevracel z relativně velké dálky s nepořízenou, pokud by byl vůz již prodán, nebo nesplňoval inzerovaná kritéria, či požadavky kupujícího. Také je dobré mít na paměti jazykovou bariéru, která může být zdrojem mnoha nedorozumění. V neposlední řadě je administrativní stránka koupě, převozu a přepisu automobilu. Pokud je tato stránka a vyřizování v cizím jazyce pro kupujícího příliš náročné, má možnost obrátit se na specializovanou firmu, která za něj vše vyřídí. Zde ovšem vzniká náklad v podobě provize pro zprostředkovatelskou firmu a nutnost důvěry (klient skládá jistinu až 60% z ceny vozu). Pokud se tedy rozhodne svěřit dovoz automobilu konkrétní firmě, je dobré, si ověřit její spolehlivost.

Zkuste další článek, třeba Dovoz aut z Usa, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Auta z Anglie.

Novinky