Dovoz aut z Německa

Automobily z Německa lze získat jak prostřednictvím autobazarů, tak s využitím společností jednajících v prostředí internetu, či prostřednictvím inzerce. Automobily lze zakoupit jak již přivezené z aktuální nabídky prodejců, stejně jako je možné si je nechat na zakázku přivézt. Takto dovezené automobily je možné ve většině případů vybírat z určité nabídky či specializace prodejce, nebo zadat požadavky a automobil si nechat vyhledat a přivézt konkrétně podle nich.

Takto dovezené automobily mohou být buďto úplně nové, nebo (a to je častější) zánovní, či po nějaké nehodě. Stav vozidla se samozřejmě odráží v jeho ceně. Ta je také důležitým motivem klientů pro využití tohoto druhu nákupu vozidla. Prodejci se nechávají platit způsobem, kdy je provize vypočítána procentem z ceny dovezeného vozidla, nebo pevně stanovenou zprostředkovací cenou, která je zanesena ve smlouvě.

Druhý způsob je v dnešní době ve valné většině případů užívanější. Většina zprostředkovatelů také jako svou hlavní službu nabízí vyřízení veškerých dokladů a byrokratických náležitostí spojených s koupí, převozem a přepisem vozidla. Standardem se stává poskytování záruky. A to na stav tachometru, motor vozidla, původ vozidla, či v případě nejserióznějších firem i celkového technického stavu.

Do Německa, jakožto ne příliš vzdálené země, je možné zprostředkovat prodej automobilu i tak, že firma vyzvedne zákazníka na předem domluveném místě a společně s ním jede pro vybrané vozidlo. Tak může zákazník osobně převzít vozidlo (zkontrolovat jeho stav) a zároveň zaplatit, bez nutnosti vystavování plné moci. Zprostředkovatelská firma se ovšem stále stará o všechny náležitosti potřebné k přepisu, převozu, registraci, apod. vozidla. Za tyto služby si účtuje většinou pevnou taxu plus poplatek za ujeté kilometry.

Při dovozu vozidla ze zahraničí (tedy i Německa) se zájemce o koupi svěřuje do větší či menší míry (většinou skládá zálohu v podobě části ceny vozidla) do rukou zprostředkovatelské společnosti, a tak je doporučováno si předem ověřit důvěryhodnost a schopnost konkrétní vybrané firmy.

Už jste přečetli článek Dovoz aut ze zahraničí, který má podobné zaměření?

Novinky