Dovoz aut z Usa

Pro dovoz automobilů z Ameriky se rozhodují převážně motoristé, kteří touží jednak po kvalitě, ale hlavně po osobitém stylu těchto automobilů. Americké vozy se vyznačují specifickými vlastnostmi a designem, který není v Evropě k vidění a tedy ani k sehnání. Vlastnictví automobilu z USA se potom stává určitou prestižní záležitostí, či vyjádřením osobnosti majitele.

Vzhledem ke vzdálenosti, jak geografické, tak technické (rozdílné parametry, cla,…) je pro individuálního motoristu výhodné obrátit se na specializovanou firmu, která dovoz kompletně zajistí. Zařídí potřebné doklady v USA, transport z místa koupě do přístavu, z přístavu lodí do Evropy a nakonec ke kupujícímu.

Dále také celní odbavení, přestavbu na standardy EU, homologaci auta, přihlášení a vystavení technického průkazu. Klient se jen obrátí na konkrétní firmu, ať již na internetových stránkách nebo v kamenném obchodě, či autobazaru, vybere si konkrétní vůz nebo model vozu. Může se tedy jednat o automobil nový, nebo ojetý. Tomu je také samozřejmě přizpůsobena cena vozu. Jedinou starostí klienta je výběr a jednání s konkrétní společností. Jediným dalším nákladem je potom provize pro tuto společnost. Ta je většinou určena předem smluvně, ve výjimečných případech se může procentuálně odvíjet od ceny vozidla.

Už jste přečetli článek Auta z Anglie, který má podobné zaměření? Další informační článek - Auta z exekuce.

Novinky