Ojetá auta z Německa

Zájemci o koupi ojetého automobilu mají hned několik možností jak jej získat. Je to vyhledání vhodného vozu v tuzemských autobazarech, osobní domluva s konkrétní fyzickou osobou, nebo účast na prodeji zabavených automobilů.

Pokud žádnou z cest, nenalezne vůz, jaký by si představoval, nebo jsou automobily příliš drahé, či ve špatném stavu, má možnost obrátit zahraniční trh. V případě, že se zájemce o koupi ojetého automobilu rozhodne pro pořízení vozu z Německa, má dvě možnosti jak automobil koupit. Jednak to je osobní vyhledání automobilu na v konkrétním autobazaru, či od individuálního prodejce přímo v Německu.

Vzhledem k blízkosti hranic a často i jazykové vybavenosti mnoha občanů to nepředstavuje takový problém jako například pořízení automobilu z USA, Francie a podobně. Avšak i zde se kupující vystavuje technickým obtížím s přepisem vozu, jeho převozem a podobně.

Druhou, pohodlnější variantou, je svěření svého přání do rukou specializované firmy na dovoz ojetých zahraničních automobilů. Zde se však klient vystavuje riziku v podobě důvěryhodnosti konkrétní zvolené firmy a dalším nákladům obnášejících provizi za zprostředkování. Tato provize je v současné době již pevně stanovena ve smlouvě a již málokdy se setkáme s vypočítáváním provizní částky z ceny dovezeného vozidla.

Relativně nejschůdnějším řešením je vyhledání firmy, která nabízí variantu, kdy pro vybraný automobil (jeho vyzvednutí, zaplacení a jistě také kontrolu) bere zákazníka sebou. Ten si připlácí v podobě taxy za ujeté kilometry, ale zase má jistotu, že se automobil nachází v takovém stavu, v jakém byl inzerován a vyhýbá se nutnosti dávat firmě plnou moc.

Už jste přečetli článek Prodej aut v Německu, který má podobné zaměření? Další informační článek - Autobazar Pečky.

Novinky