Zabavená auta na prodej

Zájemce o koupi ojetého automobilu, hledající vhodný vůz, se v naší zemi obrátí nejčastěji v první řadě na autobazary. Zde se však může setkat s nevyhovující kvalitou, stářím, opotřebením a podobně u vybraných vozů. Také cena často neodpovídá stavu vozidla. Pokud nenalezne vhodný vůz ani v osobní inzerci, má možnost si vyhledat, nebo nechat si dovézt, automobil ze zahraničí, kde jsou v autobazarech vozy kvalitnější a často i zachovalejší než u nás. Tato varianta však obnáší relativně mnoho starostí, osobní intervence a mnohdy i obtíží s byrokratickými stránkami převozu vozidla, jeho přepisu a podobně.

V poslední době se však naskýtá nová a stále oblíbenější varianta pořízení zánovního vozu, a to automobily určené na prodej po jejich zabavení. Automobily mohou být zabaveny na základě exekučního rozhodnutí soudu, poté co majitel není schopen vyrovnávat své závazky, nebo (a to je častější varianta) je automobil zabaven uživateli (majitelem je právě leasingová společnost), který není schopen splácet leasing, nebo jinak porušil leasingovou smlouvu.

Koupě takto zabavených aut je pro zájemce o nový automobil výhodný hned v několika směrech. Je zde jasná minulost vozidla (zvláště u prodeje zabavených aut z leasingu), dále jsou ve většině případů maximálně pár let stará a ani míra najetých kilometrů nebývá nijak vysoká. Také vzhledem k nutnosti rychlého prodeje pro uspokojení věřitelů, bývá cena zabavených vozů relativně nízká. Důležité je jen si ověřit, zda má leasingová společnost, či exekuční firma, již stoprocentní právo s vozem nakládat a původní držitel určitě není majitelem.

Už jste přečetli článek Zabavený leasing, který má podobné zaměření? Další informační článek - Autobazary v Německu.

Novinky